Wczytuję dane...
Wysyłka od: 14.76 PLN
Producent: Lakma
27,85 PLN
Możliwe zwroty
Wysyłka w 48h
Gwarancja jakości

SP 180 przeznaczony jest do gruntownego czyszczenia:

  • grilli,
  • pieców konwekcyjnych,
  • piekarników,
  • frytkownic i innego typu urządzeń, pracujących w wysokich temperaturach,
  • armaturę kuchenną (krany, zlewozmywaki itp.).

Znakomicie penetruje grube warstwy przypalenizny i tłuszczu umożliwiając ich odspojenie od podłoża. Podwyższona temperatura , przyśpiesza proces czyszczenia.

Uwaga! Nie nadaje się do stosowania na powierzchnie wrażliwe na alkalia, miedziane, mosiężne, aluminiowe, ocynkowane itp

 

SPOSÓB UŻYCIA

Nanieść stężony SP 180 przy pomocy spryskiwacza na powierzchnie piekarników, grilli itp. i pozostawić na powierzchni na 10 - 30 minut, w zależności od stopnia przypalenia tłuszczu. Następnie całość zebrać i spłukać ciepłą bieżącą wodą, pozostałe resztki zabrudzeń usunąć mechanicznie, np. zeskrobując. Temperatura powierzchni i akcesoriów nie powinna być wyższa niż 60°C. W przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń proces powtórzyć.

 

W przypadku frytkownic spuścić olej i zamknąć zawór spustowy. Napełnić frytkownicę wodą nieco powyżej poziomu oleju i ostrożnie wlać SP 180 w ilości 1 litra na 20 litrów wody (roztwór roboczy 5%). Drobne akcesoria, które mieszczą się we frytkownicy można umieścić w kąpieli myjącej i wyczyścić razem z frytkownicą. Włączyć frytkownicę i podgrzewać roztwór przez 20-30 min nie dopuszczając do wrzenia. Następnie wyłączyć frytkownicę, poczekać do ochłodzenia się roztworu, otworzyć zawór i spuścić zużytą kąpiel myjącą. Całość starannie spłukać bieżącą wodą.

Hit cenowy